„Dance Monkey“ je pieseň austrálskeho speváka Tonesa a mňa, ktorá vyšla 10. mája 2019 ako druhý singel (prvý v USA) z debutového albumu Tones a ja The Kids Are Coming. Pieseň produkoval a namiešal Konstantin Kersting. Jej debutový album by mal vyjsť začiatkom roku 2021.

"Dance Monkey" sa umiestnila na prvom mieste v oficiálnych singlových hitparádach vo viac ako 30 krajinách a dosiahla vrchol v prvej desiatke mnohých ďalších, vrátane USA. Keď sa v USA dostal na štvrté miesto, stal sa prvým hitom z prvej päťky, ktorý napísala iba žena za posledných osem rokov. 

V pokračovaní očakávané komiksovky sa tentokrát ocitneme v osemdesiatych rokoch. Proti superhrdince Wonder Woman budú stáť dvaja záporáci. Max Lord v podaní Pedra Pascala (seriál Hra o tróny) a tiež Cheetah s tvárou herečky Kristen Wiig.

Westernové dráma od režiséra Paula Greengrassa v hlavnej úlohe s Tomom Hanksom o novinári z Texasu, ktorý cestuje po divokom západe, kam prináša správy miestnym ľuďom a snaží sa pritom zachrániť unesené dievča.

Zajtra sa začínajú celoplošné testovanie obyvateľov SR COVID-19. Podrobnosti prinášame už zajtra pri zahájení testovania... Mesto Tisovec na svojej web stránke prináša podrobný popis testovania a harmonogram testovania podľa ulíc. Pekne rozpísané a pekne hlásené v rozhlase počas dňa. 

Motorest v CZ kde sme sa ubytovali je super miesto. Izby sú super, domáci ešte viac super a ten výber špecialít domácich dobrôt ako sú klobásky, tlačenky a oveľa viac zabíjačkových dobrôt a stále čerstvé.

Tu sme sa ubytovali z 23.11. na 24.11. v noci okolo 00:10 hod. celkový pobyt min. 7  až 8 dní. V tomto objekte sa nachádza aj reštaurácia, kde dokonale varia (podľa recenzie) nakoľko teraz reštaurácia je zatvorená. COVID-19 nariadenie vlády CZ. Tak isto sa tu v objekte nachádzajú potraviny z bohatým výberom od A po Z. 

Dnes napoludnie (23.11.2020) o 12:10 pri zastávke Fiľakovo sa osoba hodila pod vlak. Okamžite boli privolané všetky zložky, ktorý dorazili neuveriteľne do max 3 - 4 min. Záchranári odviedli skvelú prácu. Ako aj rýchlo. Osoba bola zakliesnená pod prvým vozňom hneď za rušňom.  

Polícia SR okamžite začala vyšetrovať prípad. Rušňovodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Pre utrpenú traumu rušňovodiča vystriedali.

Keď cisár Číny vydá nariadenie, že jeden muž na rodinu musí slúžiť v cisárskej armáde k obrane krajiny pred nájazdníkmi zo severu, Hua Mulan, najstaršia dcéra cteného bojovníka, zaujme miesto svojho chorého otca. V prestrojení za muža prekonáva Hua Jun nástrahy na každom kroku svojej cesty a učia sa využívať svoje vnútorné sily a prijímať svoj skutočný potenciál. Táto epická cesta z nej nielen urobí cteného bojovníka, ale vyslúži jej aj rešpekt vďačného národa ... a hrdého otca.

Sofia (Natalie Dormer) je mladá, nadaná, slepá klaviristka so žiarivou budúcnosťou. Jedného večera sa vo výťahu stretne so susedkou Veronique (Emily Ratajkowski), ktorá sa chová veľmi divne. Ešte tej noci jej pri dverách klope polície a detektív, ktorý vedie vyšetrovanie. Veronique podľa všetkého spáchala samovraždu skokom z okna. Aj keď sa to nezdá, tak Sofia rozbieha svoje vlastné malé pátranie. Stopa ju zavedie až k prominentnému človeku, ktorý v Bosne páchal počas vojny kruté veci.

Amerika šesť storočí pred prvou Kolumbovou cestou. Na pokojné pobrežie prichádzajú vikinskí nájazdníci a bezohľadne plienia, zabíjajú a zotročujú. Rovnako náhle ako sa objavia, tak aj zmiznú, a zostane po nich len malý, nebojácny chlapec. Toho sa ujme jeden z indiánskych kmeňov a daruje mu domov, lásku, lovecké schopnosti a meno Duch. O pätnásť rokov neskôr sa temní severania vracajú a ohrozujú hrdinov kmeň. S pomocou indiánskeho šamana sa mladý hrdina vydáva na ostrý súboj s presilou, ktorý navždy určí budúcnosť tých, ktorí ho medzi seba prijali. Vizuálne veľmi prepracovaný film proti sebe stavia temných, chladných a nekompromisných vikinských bojovníkov a prirodzených, otvorených Indiánov.

Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom aj jeho rodinou. Jeho život sa však razom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v slnečnej Kalifornii unesený obchodníkov so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený vo psím záprahom ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí uniknúť a nájsť nového priateľa, samotárského dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným psím inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj zaľúbenie.

Podkategórie