„Dance Monkey“ je pieseň austrálskeho speváka Tonesa a mňa, ktorá vyšla 10. mája 2019 ako druhý singel (prvý v USA) z debutového albumu Tones a ja The Kids Are Coming. Pieseň produkoval a namiešal Konstantin Kersting. Jej debutový album by mal vyjsť začiatkom roku 2021.

"Dance Monkey" sa umiestnila na prvom mieste v oficiálnych singlových hitparádach vo viac ako 30 krajinách a dosiahla vrchol v prvej desiatke mnohých ďalších, vrátane USA. Keď sa v USA dostal na štvrté miesto, stal sa prvým hitom z prvej päťky, ktorý napísala iba žena za posledných osem rokov. 

Po dosiahnutí desiateho týždňa na vrchole austrálskeho rebríčka jednotlivcov pokorila „Dance Monkey“ rekord v počte týždňov austrálskeho umelca na prvom mieste v rebríčku. [6] V novembri 2019, počas svojho šestnásteho týždňa na prvom mieste, prekonal rekord v počte týždňov na prvom mieste v austrálskej histórii grafov ARIA (1983 - súčasnosť), ktorú predtým držal film Ed Sheeran „Shape of You“ (2017). "Dance Monkey" je tiež najdlhšie držiteľom rekordu na prvom mieste austrálskych singlových hitparád s 24 týždňami (z toho 21 po sebe nasledujúcich týždňov od augusta do konca decembra 2019). 

 Rádio Tisovec

 

 K meninám od Rádio Tisovec


 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť