Enrique Iglesias, celým menom Enrique Miguel Iglesias Preysler ( 8. máj 1975, Madrid, Španielsko - 45 ročný) je španielsky spevák, skladateľ, hudobný producent a herec označovaný za kráľa latino popu.

Svoju kariéru začal v polovici 90. rokov s americko-španielskym vydavateľstvom Fonovisa Records pod menom Enrique Martinez. Neskôr si zmenil meno na Enrique Iglesias a stal sa jednou z najväčších hviezd na latinsko-americkom a hispánskom trhu v Spojených štátoch. Na prelome milénia získal úspech na tradičnom trhu a podpísal zmluvu s Universal Music Group za 68 miliónov dolárov s tým, že Universal Music Latino vydá jeho španielske albumy a Interscope Records anglické albumy. V roku 2010 zrušil zmluvu s Interscope Records a podpísal ju s Republic Records, ktoré malo vydať jeho dvojjazyčné albumy. V roku 2015, po dlhoročnej spolupráci odišiel z Universal Music Group a podpísal kontrakt so Sony Music; jeho nadcházajúce albumy v španielčine budú vydané prostredníctvom Sony Music Latin a tie v angličtine cez RCA Records.


 

 

SUBEME LA RADIO PORTUGUESE REMIX (spolu s interpretmi Descemer Bueno, Zé Felipe, Ender Thomas a Anselmo Ralph) Enrique Iglesias

 


  

Komentárov   

upodaridite
0 #2 upodaridite 2021-05-28 09:25
Ufnevo: http://slkjfdf.net/ Seruguyq log.wyra.video.vikea.sk.qds.jg http://slkjfdf.net/
Citovať
usohisimayim
0 #1 usohisimayim 2021-05-28 09:16
Cuoyedaf: http://slkjfdf.net/ Doumuwuc ars.kmvp.video.vikea.sk.yet.yz http://slkjfdf.net/
Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť