Amerika šesť storočí pred prvou Kolumbovou cestou. Na pokojné pobrežie prichádzajú vikinskí nájazdníci a bezohľadne plienia, zabíjajú a zotročujú. Rovnako náhle ako sa objavia, tak aj zmiznú, a zostane po nich len malý, nebojácny chlapec. Toho sa ujme jeden z indiánskych kmeňov a daruje mu domov, lásku, lovecké schopnosti a meno Duch. O pätnásť rokov neskôr sa temní severania vracajú a ohrozujú hrdinov kmeň. S pomocou indiánskeho šamana sa mladý hrdina vydáva na ostrý súboj s presilou, ktorý navždy určí budúcnosť tých, ktorí ho medzi seba prijali. Vizuálne veľmi prepracovaný film proti sebe stavia temných, chladných a nekompromisných vikinských bojovníkov a prirodzených, otvorených Indiánov.

Tí sa samozrejme len ťažko môžu brániť nájazdu oveľa vyspelejšej a agresívnejšej civilizácie. Hlavný hrdina je človekom stojacim medzi týmito dvoma svetmi, ktorého úlohou je ochrániť svoju novú rodinu.

Film vznikol zároveň i ako komiks a práve táto štylizácia ho stavia nad žáner historického filmu smerom k akčnej snímke. Je však nakrútený v reálnom prostredí okolo Vancouveri v Kanade, čo z neho robí klasickú akčnú snímku vo veľkom štýle, ktorú v súčasných kinách diváci len ťažko hľadajú. Ako jeden z mála filmov vychádza z legiend o dávnych objaviteľoch Nového sveta. Režisér filmu Marcus Nispel pracoval na videoklipoch pre Faith No More a ďalšie americké hudobné hviezdy. Pri filme debutoval hororom Texaský masaker motorovou pílou. Scenáristka Laeta Kalogridis pracovala na veľkofilmoch Alexander Veľký a Nočná hliadka. Predstaviteľ hlavnej úlohy Karl Urban je u nás známy z akčných filmov Doom, Bournov mýtus, Riddick av neposlednom rade ako Eomer z trilógie Pán prsteňov.

REŽISÉR: Marcus Nispel

HERCI: Karl Urban, Moon Bloodgood, Russell Means, Clancy Brown, Nathaniel Arcand, Burkely Duffield, Ralf Moeller, Mike Dopud, Michelle Thrush, Nicole Muñoz, Jay Tavare, Woody Jeffreys, Duane Howard

 

 

TRAILER: 

 

 

Foto galéria: 

 

Cesta bojovníka-1 Cesta bojovníka-2 Cesta bojovníka-3 Cesta bojovníka-4 Cesta bojovníka-5
 
 
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť